Stretching. Techniki prawidłowego rozciągania. Część 1.

Opublikowano

Rozpoczynamy serię porad dotyczących jednej z ostatnich faz na naszych indoor cyclingowych zajęciach w Ride Warsaw, a mianowicie: stretchingu. Zarówno krótkie „cooldown” jak i rozciąganie pozytywnie wpływają na procesy regeneracyjne naszego ciała. Dziś po krótce przedstawimy Wam teorię związaną z dwiema technikami rozciągania jakimi są rozciąganie statyczne oraz rozciąganie metoda PIR.

Benefits of indoor cycling classes

Opublikowano

Super forma w niesamowicie szybkim tempie, kałuże potu, energia szczęścia i satysfakcji. To parę słów od naszych szczęśliwych klientów którzy zainspirowali się treningami z nami.
Dzisiaj otworzymy zasłonę efektów i korzyści indoorcyclingu, a swoją wiedzą i doświadczeniem podzieli się z Wami Tati.

Wpływ aktywności fizycznej na poszczególne aspekty funkcjonowania organizmu

Opublikowano

Sport, to dziś kluczowy składnik zdrowego stylu życia. Jest niezbędny do utrzymania czy też poprawy zdrowia oraz samopoczucia, choć oczywiście optymalny poziom wysiłku jest dla każdego inny i zależy od wielu czynników – takich jak choćby wiek, płeć czy rodzaj wykonywanej pracy zawodowej. Dziś po krótce przedstawię Wam, dlaczego robicie dobrze trenując. 🙂

Nie taki indoor straszny, jak go malują – czyli o tym, jak nie zniszczyć swojej motywacji… treningiem.

Opublikowano

Celem wszelkiej aktywności fizycznej, jest poprawienie kondycji organizmu. Celem każdego trenera – przeprowadzenie zajęć tak, by maksymalizować efekty i eliminować czynniki, które mogą Wam zaszkodzić. Kluczem do osiągnięcia obu celów jest to, o czym tak często – wręcz do znudzenia – przypominamy Wam w trakcie treningów: prawidłowa postawa i technika.

Timing is everything! Fakty, mity i zdrowe jadłospisy w żywieniu okołotreningowym.

Opublikowano

Zdrowy tryb życia coraz szybciej i prężniej wchodzi w życie Polaków. Na szczęście! Coraz chętniej rezygnujemy z fast foodów i słodkich przekąsek, a nasze popołudnia częściej, niż przez kanapę są zdominowane przez rower lub buty do biegania. Szybkie tempo życia codziennego często zabiera nam jednak czas na zaplanowanie odpowiedniego żywienia związanego z treningami, a w Sieci aż roi się od niezdrowych mitów. Czy trening na czczo to na pewno dobry pomysł..? I czy pomijanie kolacji po wieczornych aktywnościach na pewno nam się przysłuży? Jak to w zasadzie jest z tymi posiłkami okołotreningowymi?

#TeamRiDE – nie jesteśmy tylko trenerami…

Opublikowano

W RiDE lubimy podkreślać to, że nasz Klub tworzą nie sprzęt czy układy, wykorzystywane w trakcie zajęć a ludzie. To często używane sformułowanie, niektórym pewnie już się „przejadło”, dla wielu pewnie jest wyświechtanym frazesem bez znaczenia. Nie dla nas. Dziś opowiem Wam nie o treningu, nie o naszych przygotowaniach i o wybieranej muzyce, nie o tym, ile spalamy kalorii, ani wszystkich fizycznych aspektach treningów, ale o… Przyjaźni. Długo zastanawiałam się, czy to aby na pewno nie jest pewnym obdarciem z intymności i czy TEN temat na pewno będzie dla Was inspiracją. Uznałam jednak, że inspirować i motywować powinniśmy Was my, trenerzy. A do tego najpierw musicie nas poznać.

R jak REGENERACJA

Opublikowano

3,2,1… start! Rozkręcamy trening. Najpierw rozgrzewka, potem czas na ćwiczenia siłowe. Podkręcamy opór zgodnie ze wskazówkami trenera. Jeszcze trochę wycisku, i jeszcze. W końcu delikatnie zwalniamy. Coraz niższe tempo prowadzi nas do mety. Tu jeszcze kilka spokojnych ćwiczeń rozciągających. Prysznic, zmiana ubrania i do domu. Tak naprawdę tu jeszcze rytuał się nie kończy.

STUDIO BUTIKOWE – CO TO TAKIEGO?

Opublikowano

Tak, zgadza się. RiDE Warsaw to studio butikowe. Kojarzy Ci się z zakupami, hotelem? I słusznie, bo jest kilka podobieństw. Butikowy klub fitness to taki, w którym ważną rolę gra indywidualne podejście do klienta. Szereg innych udogodnień, z dobrej jakości sprzętem na czele, decyduje o luksusowym charakterze takiego miejsca. Nie mniej ważne są kameralne treningi. Pozwalają one osiągać maksymalne wyniki oraz szybsze i lepsze efekty. Butikowe studio fitness to idealne miejsce dla ludzi miasta, żyjących w ciągłym pędzie i nie dysponujących nadmiarem wolnego czasu.